WallStreetBets Vs Fundusze hedgingowe – Live Trading Aktualności

Ostatni chaos na giełdzie zrobił to, co przemawia do wzrostu ponad własny interes nie mógł – zdobyć amerykańskich polityków wszystkich pasków, aby zgodzić.

Podczas gdy szeroki krajobraz partyzancki pozostaje bojowo spolaryzowany, wybrani urzędnicy z konserwatywnej prawicy do postępowej lewicy stoją przeciwko temu, co potępiają jako manipulację na rynku przez Wall Street.

Ich pierwszymi celami były fundusze hedgingowe, które zakładowe akcje będą tankować dla firm w pozornie niepewnych pozycjach finansowych, takich jak GameStop, kina AMC i Bed, Bath & Beyond.

Wspólna taktyka jest znana jako “short-selling” i obejmuje inwestorów sprzedających pożyczone akcje z oczekiwaniem na ich odkupienie taniej w niezbyt odległej przyszłości, wbijając różnicę.

Ale armia inwestorów amatorskich, korzystając z forum “WallStreetBets” na platformie internetowej Reddit jako punkt mobilizacji, sabotowała krótkich sprzedawców w zeszłym tygodniu z ogromną kampanią na rzecz zakupu akcji, pchając ceny w górę.

Amatorzy inwestorzy przechytrzyć bogatych funduszy hedgingowych zafascynował prasie finansowej i zakłócił na giełdzie.

To również skłoniło przywódców politycznych, takich jak demokratyczna senator Elizabeth Warren do wypowiedzenia machinacje długo w grze na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

“Co się dzieje z GameStop tylko przypomina nam o tym, co dzieje się od lat na Wall Street”, Warren ubolewał w wywiadzie CNN niedzielę.

“To jest sfałszowana gra.”

Senator Massachusetts twierdził, że nadszedł czas, aby organ regulacyjny Komisji Papierów Wartościowych i Giełd “wykonać swoją pracę.”

Niezależny senator Bernie Sanders z Vermont również miały na celu model biznesowy Wall Street, nazywając go “wadliwe” i mówiąc “skandaliczne” zachowanie funduszy hedgingowych i innych powinny być rozpatrywane.

Tymczasem ultra-konserwatywny prokurator generalny Teksasu Ken Paxton przysiągł rozprawić się z funduszami hedgingowymi i platformami maklerskimi, takimi jak Robinhood, oskarżając ich o łączenie sił w celu zamknięcia zagrożeń.

Free market trading app Robinhood ograniczone spekulacyjnych obrotu w zeszłym tygodniu na akcje, które były rakiety.

Paxton następnie ogłosił sondę do Robinhood, który jest również analizowany przez prokuratora generalnego Nowego Jorku Letitia James nad tym, jak radził sobie z handlem GameStop.

– Cruz w z AOC –

Niektórzy widzą prawicowe i lewicowe ideologie zbiegające się w obliczu systemu finansowego, który uważa się za faworyzowanie elit.

Ale wspólna płaszczyzna nie jest harmonijny teren.

Demokratyczna kongresmenka z Nowego Jorku Alexandria Ocasio-Cortez odpowiedziała na Twitterze na twitterze do republikańskiego senatora Teda Cruza z Teksasu po tym, jak stanął po stronie jej komentarza, że postawa Robinhooda jest nie do przyjęcia.

“Cieszę się, że mogę pracować z Republikanami w tej kwestii, gdzie istnieje wspólna płaszczyzna, ale prawie mnie zamordował 3 tygodnie temu, więc można usiąść ten jeden”, kongresmenka o pseudonimie “AOC” powiedział Cruz, odnosząc się do ataku 6 stycznia na US Capitol Building.

“Chętnie pracuję z prawie każdym innym GOP, które nie próbują mnie zabić. W międzyczasie, jeśli chcesz pomóc, możesz podać się do dymisji.”

Cruz i innych konserwatywnych Republikanów Senatu zakwestionował wyniki wyborów prezydenckich w USA podczas procesu, który historycznie był uroczysty.

Były prezydent USA Donald Trump został oskarżony o bezprecedensowy drugi raz po tym, jak tłum jego zwolenników zaatakował budynek Kapitolu w usa w śmiertelnym ataku.

– Manipulacja Monied –

Komisja Usług Finansowych w Izbie Reprezentantów i Senackiej Komisji Bankowej ogłosiły przesłuchania mające rzucić światło na praktyki spekulacyjne na giełdzie.

“Ludzie na Wall Street dbają tylko o zasady, gdy są one coraz boli”, powiedział demokratyczny senator Sherrod Brown, przewodniczący Komisji Bankowej.

“Amerykańscy pracownicy od lat znają system Wall Street – płacą cenę.”

Demokratyczna kongresmenka Maxine Waters, która kieruje komisją Izby usług finansowych, obiecała dochodzenie w sprawie “drapieżnych i manipulacyjnych zachowań” na rynku.

Wciśnięty z wielu stron, SEC w zeszłym tygodniu ślubował monitorować i oceniać “skrajną zmienność” niektórych akcji w celu ochrony małych inwestorów przed nadużyciami.

Leave a Reply

Your email address will not be published.