Konsekwencje Przyciągnąć Byłych Terrorystów Problematyki

dzisiaj, w politycznych w wielu krajach realiami, plemiennego i nacjonalistycznych lub глобалистских siły zderzenia gwałtownie, że podważa szanse na osiągnięcie pokoju i demokracji. Jest to szczególnie ważne w krajach Bliskiego Wschodu, gdzie wysiłki zainstalowaną przewodnik, aby uderzyć konfliktu zbrojnego wyszli na nowy etap, w którym Hezbollah i HAMAS, organizacji z napisem “terrorysta” u nas, przychodzą, aby zacząć myśleć o udziale w życiu politycznym.

liczba krajów na świecie w tej chwili, które w tej czy innej formie przejścia wyżej, niż dziesięć lat temu, i w pewnym sensie więcej wysiłku do uregulowania sytuacji, zagrażających stabilności. I ruchy wszystkich stron nie jest bez ligi ryzyko.

i wreszcie, rozwiązanie problemów bezpieczeństwa, poprzez czyste sweepthrough, palestyński przywódca Mahmud Abbas powoli rozkręcać, rozpoczynając ofensywę na palestyńskich rebeliantów, którzy już od dawna upominali. on nawet mówił publicznie bojowników HAMASU złożyć broń, to był pierwszy dla prezydenta, który do tej pory nie było nic, ale wyraźnie ds. bezpieczeństwa. Poinformowano, że przywódcy HAMASU zgodnie z treścią komunikatu, w Londynie papieru Shark al-Аусат planujemy wrócić do Gazy po tym, jak izraelici wyszli. w

w gazecie wiadomości precyzuje, że przywódcy prawdopodobnie poruszać się w biura politycznego swoje grupy w Gazie, jak tylko Izrael przekazuje kontrolę nad punktach granicznych autonomii Palestyńskiej. “Kiedy policja przekształca się w partię polityczną, uważam, że pytanie o potrzeby broni staje się nieaktualny,” Abbas został zacytowany. “Tam będzie tylko jedna, jedno prawo i jeden prawna [zbrojnych]”, zgodnie z nowo wybranym palestyńskim przywódcą, który преуменьшают ryzyko związane z operacją, mówiąc, że miało to miejsce wiele razy w historii.
HAMAS przywódcy uznali za konieczne podkreślić, że nie zamierzają rozbrajać na wszystkich. “Nasze palce pozostaną na karabin wyzwalacze aż do zdejmowania okupacji”, – oświadczył przedstawiciel HAMASU Мушир Al-Masry powiedział, Jak donosi izraelska gazeta ” Al-Арец. Chociaż HAMAS niedawno brał udział w wyborach, Masmi wątpił, że to oznacza, że członkowie faktycznie będzie funkcjonować jako takie<.br/>to uwagi, jak te, które nurtują społeczność międzynarodowa jest bardzo dużo. Prezydent USA George w. Bush powiedział, że będzie czekać z zaproszeniem do lidera Palestianian Abbasa, dopóki ma coś zasadniczo raportu. Możliwe, zaproszenie, w końcu, być przedłużony tylko teraz. Palestyński przywódca został zainstalowany догматиков, jako nowy szef wywiadu. Тарека Abu Rajab, który wcześniej był zastępcą szefa wywiadu, jak wiadomo, odgrywają ważną rolę w zwalczaniu bojowników HAMASU.
i “HAMAS”, która już brała udział w wyborach samorządowych, mogą zapoznać się z miejskiego lipcu przyszłego roku wyborów na swoją korzyść. Jeśli pochodzą z tej chwili czas, HAMAS, myślę, otrzymywali od 30 do 50 procent w wyborach do palestyński Dz. wskazówka w lipcu. Fateh jest beznadziejna i poszukiwanie utraconej tożsamości – powiedział Mati Steinberg, izraelski, były doradca ds. bezpieczeństwa szefa izraelskiej Wspólnej służby bezpieczeństwa. HAMAS może zarejestrować znaczące sukcesy w wyborach i może wymagać, aby odgrywać rolę w przyszłości palestyńskiego rządu, według Józefa Альфер, były starszy doradca premiera Izraela Эхудом Barackiem. Wygrana w tym, że partia, najprawdopodobniej wygra w dużej mierze z powodu niezadowolenia ludności palestyńskiej z partią FATAH, która straciła swoją tożsamość bardziej lub mniej z powodu dysfunkcyjnych PA.
to odbija się echem Hassan Khattib, minister autonomii Palestyńskiej planowania. Całkiem możliwe, że HAMAS, który do tej pory obsługuje fundamentalistycznych ideologiczne i polityczne pozycji skrajnej, będzie pragmatyczne ruchu, jeśli ma szansę stać się częścią oficjalnej polityki na szczeblu lokalnym, regionalnym i międzynarodowym. Retoryka HAMAS teraz przypomina wiele retoryki Fatiha, kiedy leczył się na “ustawowego” jak “nielegalne grupy terrorystyczne”. Fateh pomyślnie wypracowali kompromis. On został wybrany i włączony w system w zamian grać w politykę, w ramach prawa międzynarodowego – mówi.
niektóre zobaczyć ruchy радикализоваться w życiu politycznym jako pozytywnej transformacji, i to na pewno można oczekiwać, że organizacje biorące udział w wieloletnich konfrontacji w regionie, co jest już zbliżone do tego, aby stać się uczestniczyć w życiu politycznym, w końcu rozbroić. Jednak ich popularność może być potwierdzające rzeczywistych trudności na ziemi. Oprócz tego, że za kierownicą islamistycznej głosowania, reakcja Izraela na ewentualne włączenie Hamasu w PA może nie być korzystna i może być, nie chce prowadzić negocjacje z przywódcami HAMASU. Ale potem, to może okazać się nie tak. Premier Ariel Sharon, który jak mówią niektórzy na rzecz procesu pokojowego, otwartego, może uważasz, że jest lepszy partnera negocjacyjnego w partipated HAMAS, PA.
to też będzie ciekawe, co się będzie działo z “Хезболлой” w Libanie. Przywódcy Hezbollahu” wypowiedział się przeciwko rozbrojenia, że to jest tak silne, jak palestyńscy przywódcy HAMASU. Do tej pory ten problem, statusu grupy jako terrorystycznej i ich niechęć do uznania Izraela jako państwa zawsze odstrasza takie kraje, jak STANY zjednoczone, aby walczyć z nimi, jak dojrzała polityczna osób. Ta sytuacja się zmienia. Słowo w dyplomatycznych korytarzach, że departament stanu może zgodzić się na zapis Hezbollah na libańską politykę, jeśli ona zrezygnuje z terroryzmu i przerywa jego politycznej i operacyjnej związku z Syrią. To uznanie nas “Hezbollah” może stać się precedensem dla nas uznanie roli politycznej HAMAS.

na razie to wygląda jak każdy poważny krok, że islamistyczne grupy z definicji nadal będzie towarzyszyć zobowiązuje się trzymać za ręce. Ale trzeba mieć na uwadze, że często publiczna retoryka różni się od każdego z prywatnej imprezy. Przywódca Hezbollahu szejk Hasan Насрулла, niedawno potwierdził, że jego grupa nie odda swoją broń. W wywiadzie dla agencji Reuters powiedział, że jego partia będzie trzymać broń i nie zrezygnują z niego, zauważając, że jest to rozwiązanie z powodu trwającej izraelskiej okupacji i ryzyko przeciwko okupacji swojego kraju. On nawet obraził ONZ, stwierdzając, że w swojej rezolucji Rady Bezpieczeństwa z żądaniem “Hezbollahu”, aby przekazać swoją broń-to bez sensu i nie ma znaczenia.

tymczasem w Iraku “Al-Kaidy” jordanian-urodzony przywódca Abu mus ‘ ab al-Заркави również niedawno publicznie odrzucił wezwanie od nowego prezydenta Iraku na powstańców do złożenia broni. Nazywając nowy iracki prezydent Dżalal Талабани jest agentem USA i żydów, rebelianci zapowiedzieli, że będą kontynuować swoje spory do syariah prawa powstała w kraju i nigdy nie wybaczy lidera na jego “zdrady” i “rozlewu krwi muzułmanów”. Nie jest jasne, czy w oświadczeniu, zamieszczonym na stronie internetowej, używany przez islamistycznych bojowników jest autentyczny. To prosto w twarz, jednak mr. Талабани, który był dość miękki, aby ci irakijczycy, którzy biorą przemocy w ciągu ostatnich kilku lat i powiedział, że pokojowe rozwiązanie powinno być znaleziona z irakijczykami, które zostały wprowadzone w błąd przez terroryzmu. On nawet zaprosił ich do udziału w procesie demokratycznym i zaproponował niektórych skazanych terrorystów amnestię.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.