Gospodarka Singapuru kurczy się – Live Trading News

gospodarka Singapuru poniósł najgorszy w historii rocznego spadku w 2020 r., jak pandemia coronavirus młotkiem miasta-państwa kluczowych sektorów handlu i turystyki, oficjalne dane wykazały poniedziałek.

Ale spadek o 5,8 procent nie był tak zły, jak się obawiano – oficjalne prognozy przewidywały spadek do 6,5 procent – ponieważ aktywność gospodarcza wzrosła wraz z złagodzeniem krawężników.

Centrum finansowe pogrążyło się w pierwszej recesji od czasu globalnego kryzysu finansowego w 2008 roku w drugim kwartale, kiedy rząd zamknął większość miejsc pracy w ramach drastycznych środków mających na celu powstrzymanie infekcji.

Jedna z najbardziej otwartych gospodarek na świecie, Singapur jest postrzegany jako dzwonek dla zdrowia światowego handlu, a jego gospodarka dramatyczne pogorszenie zadzwonił dzwony alarmowe.

Ale krawężniki zostały złagodzone w drugiej połowie roku i kluczowych sektorów gospodarki, takich jak produkcja, zaczęły się odzyskiwać.

W czwartym kwartale gospodarka skurczyła się o 3,8 procent rok do roku, mniej niż oczekiwano, według wstępnych danych o wzroście opublikowanych przez ministerstwo handlu.

Song Seng Wun, regionalny ekonomista z CIMB Private Banking, powiedział AFP, że skurcz nie był tak zły, jak się obawiano ze względu na silny eksport niektórych towarów.

Song powiedział, że spodziewa się “odbicia około sześciu procent” w tym roku.

“Widzimy, że przedsiębiorstwa nadal korzystają z dalszego łagodzenia ograniczeń i silniejszego globalnego popytu na (mikrochipy) i leki”, powiedział.

mała gospodarka Singapuru jest zazwyczaj najpierw uderzony przez wstrząsy zewnętrzne przed falami rozprzestrzeniania się w całym regionie. Jednak zwykle również szybko odzyskuje z wszelkich spadku.

Miasto-państwo zdobyło uznanie za utrzymywanie pandemii w ryzach we wczesnych stadiach tylko w przypadku poważnych ognisk, które pojawią się później w zatłoczonych akademikach, w których przebywają nisko opłacani pracownicy migrujący.

Ale jego wybuch znacznie zwolnił w ostatnich tygodniach, a tylko kilka przypadków są rejestrowane dziennie.

Władze w zeszłym tygodniu rozpoczął kampanię szczepień coronavirus, co czyni go jednym z pierwszych narodów azjatyckich do wprowadzenia szczepień.

Leave a Reply

Your email address will not be published.