Chiny to wciąż historia wzrostu – Live Trading News

handlu zagranicznego Chin, z jego “ciemny koń” wydajność w 2020 r. wśród pandemii wywołane globalnej recesji, oczekuje się dalszej stabilizacji w 2021 r., Reuters powiedział w niedawnej analizie.

Cytując kilku ekspertów gospodarczych, brytyjski serwis informacyjny napisał w swoim chińskim wydaniu internetowym, że oczekuje się, że handel zagraniczny Chin utrzyma się z powodu wczesnego ożywienia z COVID-19.

Handel zagraniczny Chin wziął na siebie odpowiedzialność za wypełnienie luk w globalnych łańcuchach przemysłowych, Reuters powiedział, uznając kluczową pozycję gospodarki azjatyckiej w globalnym ożywienia gospodarczego.

Handel zagraniczny towarów w kraju wyniósł 29,04 biliona juanów (około 4,45 biliona dolarów. dolarów) w ciągu pierwszych 11 miesięcy w 2020 r., wzrost o 1,8 procent rok do roku w ujęciu juanowym, przyspieszając ze wzrostu o 1,1 procent w ciągu pierwszych 10 miesięcy, według danych Chińskiej Generalnej Administracji Celnej.

chiny to wciąż historia wzrostu - live trading news

Chińsko-Europejski pociąg towarowy przewożący materiały medyczne do Madrytu w Hiszpanii odjeżdża z miasta Yiwu, wschodniochińskiej prowincji Zhejiang, 5 czerwca 2020 r. (Zdjęcie Lyu Bin / Xinhua)

Perspektywy dla ogólnego handlu zagranicznego Chin jest ostrożnie optymistyczne, pod warunkiem, że epidemia pozostaje pod kontrolą w 2021 r., Bai Ming, zastępca dyrektora międzynarodowego instytutu badań rynku w ministerstwie handlu Chin powiedział Reuters.

Global, pozycja Chin w globalnym łańcuchu przemysłowym prawdopodobnie wzrośnie jako “pierwszy, który przejdzie globalny test warunków skrajnych pandemii COVID-19”, Reuters cytowany Xing Ziqiang, główny ekonomista z Morgan Stanley Chiny, jak mówi.

dynamika eksportu Chin będzie poparta łagodnym wzrostem zagregowanego popytu na całym świecie, częściowo ze względu na bodźce polityki fiskalnej i pieniężnej, jak również wewnętrznego samoodzysku gospodarki światowej, Wu Ge, główny ekonomista Changjiang Securities powiedział Reuters.

Ekonomista przewiduje, że eksport Chin wzrośnie w pierwszej połowie 2021 r. i ogólnie lepsze wyniki w handlu zagranicznym w 2021 r. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.