Bezrobocie pozostaje problemem w USA – Live Trading News

Stany Zjednoczone zobaczył 787.000 nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w ostatnim tygodniu 2020 r., Departament Pracy powiedział w czwartek, wskazując zwolnienia pozostają powszechne miesięcy do pandemii koronawirusa.

Całkowita była tylko 3000 mniej niż w poprzednim tygodniu, sezonowo dostosowane, ale nadal nigdzie w pobliżu rekordowo niskie bezrobocie widział przed Covid-19 wybuchła w USA w marcu, powodując powszechne ograniczenia biznesowe, które sparaliżowały gospodarkę.

bezrobocie pozostaje problemem w usa - live trading news

Kolejne 161 460 osób, bez korekt sezonowych, złożyło wnioski w ramach programu dla pracowników zewnętrznych, którzy zwykle nie kwalifikują się do świadczeń rządowych w tygodniu zakończonym 2 stycznia.

To było znacznie niższe niż w poprzednich tygodniach, ale program na krótko wygasł w tym okresie, zanim rozszerzenie weszło w życie, co oznacza, że suma może wzrosnąć ponownie w najbliższych tygodniach.

“Podstawowa historia jest tutaj jasna. Połączenie strachu Covid i ograniczeń działalności w sektorze usług jest ściskanie przedsiębiorstw, a żadna realna ulga jest prawdopodobne, dopóki nie pojawi się trwały spadek presji na szpitale”, powiedział Ian Shepherdson z Pantheon Macroeconomics.

Analitycy spodziewali się ostrzejszego spadku roszczeń w tygodniu, a Diane Swonk z Grant Thornton powiedział, że dane wskazują, że piątkowy raport o zatrudnieniu rządu pokaże tepid tworzenia miejsc pracy w ostatnim miesiącu roku.

“Brace (for) tworzenie miejsc pracy być płaskie do ujemnego, gdy dane (dla) grudzień wychodzi jutro”, napisała na Twitterze. Ona przewiduje zysk 100.000 miejsc pracy, “co nie różni się znacząco od zera w miesiącu.”

Zamknięcia przedsiębiorstw rozpoczynające się w marcu spowodowały gwałtowny wzrost stopy bezrobocia i choć spadła w ostatnich miesiącach, miesięczne raporty Departamentu Pracy wykazały, że liczba osób długotrwale bezrobotnych stale rośnie.

Tygodniowy raport pokazał oznaki, że tendencja się utrzymuje, z dodatkowym 148.651 osób składania wniosków w ramach programu Extended Benefits, który jest dostępny tylko w stanach o wysokim bezrobociu w tygodniu zakończonym 19 grudnia.

Wszystko powiedział, około 19,2 milionów ludzi nadal otrzymywać pomoc ze wszystkich rządowych programów bezrobocia w tym tygodniu, raport powiedział.

#unemployment

Leave a Reply

Your email address will not be published.