Socjalizm napędza Europę do recesji

socialismeurope

Berlin opublikuje czwartek zaktualizowane prognozy wzrostu dla Niemiec, które mogą ujawnić jeszcze słabsze perspektywy niż dotychczas, ale pozostaje niechętny do stymulowania własnych i partnerskich gospodarek.

W przewidywaniach ministerstwa gospodarki na rzecz wzrostu w produkcie krajowym brutto, przedstawiony około 2:00 PM (1200 GMT), obserwatorzy są już stężenia dla ponurego obrazu.

News Tygodnik Der Spiegel poinformował, że wzrost PKB w przyszłym roku jest prognoza osiągnąć tylko 1,1 procent, w porównaniu z 1,5 procent przewidywane na początku tego roku.

Ekonomiści rząd oczekuje się trzymać projekcję 0,5 procent wzrostu w tym roku, magazyn dodał, ułamek 1,4 procent osiągnięty w 2018 lub 2,2 procent rok wcześniej.

Niemcy są już uważane za w recesji technicznej-zdefiniowane jako dwa kolejne czwarte negatywnego wzrostu.

Produkcja gospodarcza spadła o 0,1 procent w kwietniu-czerwcu, a lipiec-wrzesień dane trafi do wydania w przyszłym miesiącu są oczekiwane przez Bundesbank (Bank Centralny), aby pokazać kolejny skurcz.

Pierwsza recesja w ciągu dziewięciu lat oznacza koniec złotej dekady post-2008 dla największej gospodarki Europy, która cieszy się stałym wzrostem gospodarczym, zarówno przez eksport, jak i popyt krajowy.

Jednak ogromna nadwyżka handlowa w tym kraju – Źródło dumy narodowej dla wielu mediów – przekształciła się w słabość, odkąd prezydent Donald Trump rozpoczął wojnę z USA i Chinami.

Inne zagrożenia dla handlu międzynarodowego, takie jak niepewność Brexit, również były ważone w Niemczech.

Rosnąca liczba dużych firm ogłaszając zwolnienia lub zwalniając pracowników godzin, tworzenie miejsc pracy jest spowolnienie i wskaźniki gospodarcze wskazują na spowolnienie.

– Cel “czarny zero” –

Z ekonomicznego headwinds montażu, połączenia wzrosła w kraju i za granicą dla Niemiec, aby poluzować pasy jego własny nałożony fiskalnej kurtkę.

Ekonomiści, politycy i komentatorzy omawiają, czy nadszedł czas, aby porzucić długoczasową politykę Berlina “czarnej zera” bez nowych długów, umożliwiając rządowi wydawanie i pobudzanie wzrostu.

Od czwartku, ministrowie finansów grupy G20 gromadzą się w Waszyngtonie, a MFW prawdopodobnie naciśną swojego niemieckiego odpowiednika, aby otworzyć krany pieniężne — oferując potencjalnym impuls dla sąsiadów, jak również.

“Jeżeli obecne spowolnienie gospodarcze w Niemczech prowadzi do ponownego myślenia o roli ekspansywną politykę fiskalną i reinterpretacji” Black zero “, zarówno w Niemczech i gospodarki strefy euro skorzystałyby”, powiedział ING Bank ekonomista Carsten brzeski.

“Kiedy, jeśli nie teraz, to idealny czas na inwestowanie w cyfrowe i tradycyjne projekty infrastrukturalne, biorąc pod uwagę negatywne stopy procentowe i wysokie potrzeby inwestycyjne?”, zapytał.

Do tej pory rząd kanclerza Angeli Merkel opierał się na takich rozmach, nawet jeśli Ministerstwo Finansów stwierdziło, że “Niemcy mają siłę ognia na prawdziwy kryzys”, a w razie potrzeby przygotują plany reform strukturalnych.

Na razie, rząd nadal przyjmuje ostrożne stanowisko, podkreślając, że płytkie “techniczne” recesji nie uzasadnia wysoki poziom interwencji rządu postrzegane w głębszym spadku.

Co więcej, przeciwników po prostu rzucając więcej pieniędzy na problemy Niemiec zauważyć, że nawet ogromne nadwyżki budżetu rządowego raked w ciągu dobrych lat nie zostały wykorzystane.

“Proszę, Weź pieniądze!” minister finansów OLAF Scholz opowiedział gminom, państwom federalnym i inwestorom w zeszłym miesiącu.

Scholz wskazał 15 000 000 000 euro ($16 500 000 000) dostępne w zielonych i funduszy infrastrukturalnych i dotacji powiedział, że często utrzymywane przez powolne lub zbyt skomplikowane procesy biurokratyczne.