Nie spieszy się inwestować w Macedonii

Безымянный

w niedalekiej przeszłości, Macedonii, wydawało się, że byli zdeterminowani, bijąc własny rekord surrealizmu. Podczas gdy politycy w innych krajach w okresie transformacji od komunizmu i socjalizmu starają się być zauważonym, że nie kradnie, swoich macedońskich kolegów, bez jednego wyjątku, starają się ukraść, nie będąc zauważonym.

w poprzedniej ВМРО-ДПМНЕ rządu (1999-2002), w którym Nikola Груевский, premier-minister kraju, pełnił funkcję ministra finansów, bezwstydnie грабивших kraju. W lokalnych gazetach oskarżali wtedy stanowisko premiera, Ljubco Георгиевско – wirtualny żebrak, gdy doszedł do władzy, własności działki i domu mieszkalnego w najdroższych stołecznych okolicy. Niedawno były minister obrony, Ljuben Paunovski, został skazany na 42 miesiące więzienia za finansowe oszustwa podczas jego pobytu. Inny wiodącą postacią, były minister spraw wewnętrznych, Każde Босковски, znajduje się w areszcie w Hadze pod zarzutem zbrodni wojennych.

nieuniknione, ВМРО-ДПМНЕ stracił władzę СДСМ w ogrzewanym wyborów 2002 roku, a następnie złamania jako swojego nowego lidera, Груевский szeregach starej gwardii i ustanowił swoje własne kohorty wszędzie.

potem premierem mianowany, Branko Crvnkovski (obecny prezydent kraju, którego zasadność kwestionowana przez rząd Груевского), zobowiązali się uczyć (СДСМ swojej partii) błędy z przeszłości, kiedy venally rządził na Ziemi, aż do 1998 roku. W nagłym i politycznie zmartwychwstanie, sąd Najwyższy zaczął patrzeć “Octa” dostęp do internetu: nieprzezroczyste sprzedaży nierentownych w kraju rafinerię w grecy w 1999 roku. Polecą głowy, jak obiecał w wyborach zwycięzcy (СДСМ) i ich zachodni sponsorzy. Nic się nie stało.

w kraju obecny gubernator banku centralnego i minister finansów Petar Goshev, były socjalista wysokiego szczebla funkcjonariusz jest znany ze swojej integralności, oświadczył, że jego priorytetem będzie wykorzenić korupcję poprzez wprowadzenie strukturalnych i reform prawnych. Jego nowej socjalistycznej partnerów – on na czele Centrum-odpowiedni strój – zakładają ten dziwny zapał невкусны i szybko wyrzucił go z biura.

cztery lata później, z st. george przesunięte na polityczne pustkowia, Crvnkovski siedząc w apartamencie prezydenckim, a jego następca, Бучковский ogłuszający porażkę, wzrost Груевского w 2006 roku było wszystko, oprócz niezawodności. Kolej СДСМ padł szybko przestały istnieć na tle wirulentnego konkursu do jego instrukcji. On nigdy nie odzyskane i Macedonia ma realną opozycji do tej pory.

w Macedonii po wyborach euforia zniknęła, w lipcu 2006 roku, w trudnych negocjacjach koalicyjnych obfituje odwirowania niepokoi przedstawicieli “wspólnoty międzynarodowej”.

w kraju nowy ВМРО-ДПМНЕ premier Nikola Gruevski (36), wyklucza się z jego rządy tej partii, która zdobyła większość albańskich głosów, ponieważ jego korzenie są w tak nienawidził albańczyków НЛА narodowo-wyzwoleńczej armii, sprawcą 2001 prawie wojny Domowej. Albańskie grupy starli się w przerażającej przypomnienie o międzyetnicznych kraju kruchość. i

aby dodać do Macedonii zaburzeniowy stojący, jego młoda ministra spraw zagranicznych, o Antonio, włączył się w przerywany i całkowicie uniknąć kłótni z sąsiadem i największym inwestorem zagranicznym, w Grecji, praktycznie zapewniając opóźnione wejście do NATO i Unii Europejskiej, wokół którego jest bardzo zadowolony furorę celów strategicznych obecnej administracji. O przyjął tak wojowniczy i źle poinformowany stanowisko w odniesieniu do Bułgarii, inny towarzyszących państwo i nowy członek upragniony klub europejski.

, gdzie rząd twierdzi, dużych sukcesów w jego bezkompromisową postawę wobec wszystkich form urzędowych przestępstw i wykroczeń w sektorach publicznym i prywatnym. Z wojska w różnych gminach, skandale wyrwanie się codziennie w atmosferze, często граничащую z wściekłym, multimedialnych, “polowanie na czarownice”.

Груевский rzekomo odrzucił łapówkę w wysokości 3 milionów euro (ok. 4 mln dolarów), proponowanych mu Serbskiej firmy. Jego rząd rozpoczął szeroko разрекламированной kampanii przeciwko nielegalnej zabudowy (“miejska mafia”) i inne nieczystości gniazda korupcji. powiedział:

niestety, Груевский wyznaczonych członków jego rodziny i niezliczone polityczne skryby na wyższe stanowiska w serię intymnych faktów kumoterskiej i siły przebicia krytykowane ze strony Unii Europejskiej i innych kontrolerów. W konsekwencji, z jednym wyjątkiem (Zoran Ставревского, utalentowany wicepremier rządu na wszystkich poziomach w dużej mierze składa się z zupełnie niedoświadczonych operatorów. Plus Ca zmienić.

polityka, korupcji i terroryzmu są jedynymi obiektów społecznej mobilności w tej małej, nie ma dostępu do morza, w kraju z ponad 2 miliony biednych ludzi. Natychmiast po ich buntu, byłego terroryści albańskiej narodowo-wyzwoleńczej armii – jest tu ciśnienie Zachodu i albańskich głosów – zajmują ważne ministerstw z atrakcyjnymi możliwościami, patronat których, podobno, skorzystało z nadmiarem.

komiczny efekt często jest przez niezdarny organizacji POZARZĄDOWYCH, takich jak Międzynarodowy kryzys grupa. W 2001 roku, swojego przedstawiciela w Macedonii, Edward Józef, poszedł w Прилепе do przeprowadzenia doraźnego dochodzenia kwitnie przemyt papierosów, handel. Pozowanie do aparatu, on powiedział, że nie jest zamieszany w tego szkodliwego linii pracują tylko lokalne arkusza-wynajmu hali.

w Macedonii jest centrum specjaliści i konsultanci na Bałkanach. Ante Marković, Austrii byłego jugosłowiańskiego premiera, który zajmował stanowisko jest często krytykowany, doradca ekonomiczny rządu, dopóki nie uciekł, złożył do sądu Macedonii za 1 milion dolarów. W 2001-3, młody, były minister finansów Nikola Груевский ustawiony USAID w imieniu serbsko-czarnogórskiego rządu, jako konsultant ds. reformy systemu finansowego. Autor tego artykułu występował w charakterze doradcy gospodarczego rządu Георгиевски i, później, sam Груевский.

ale bezskutecznie. Kraj leży w gruzach. W wyniku wojny domowej, oficjalna stopa bezrobocia wynosi 31-35 procent. Około 70000 osób pracuje w nadęty Centralnej i lokalnej administracji. Deficyt bilansu handlowego jest bezprecedensowy 17% PKB. W 2001 roku deficyt budżetowy wzrósł do 5 procent, chociaż to było tak dwa razy.

“Fundacja dziedzictwa” stabilnie wchodzi w Macedonii 95-97 ze 155 krajów świata pod względem poziomu wolności gospodarczej. Kraj w większości niewolnego” on poprawnie wnioskuje w swoich raportach, choć to czasami prowadzi i błędne informacje. Umiarkowany poziom protekcjonizmu w handlu, niskie stawki podatkowe, umiarkowana inflacja, umiarkowane obciążenie rządu, umiarkowane bariery dla napływu kapitału i inwestycji zagranicznych, a także umiarkowane ingerencja w gospodarkę kompensowane ta anulowana system bankowy, interwencja w zarobkach i cenach, niski poziom ochrony własności, wysoki poziom regulacji i bardzo wysoki poziom aktywności na czarnym rynku.

z powodu błędnej MFW nacisk na stabilność kursu walutowego, waluta nie ma sensu zawyżona. Przemysłu wytwórczego prawie испарялись. Produkcja przemysłowa w sierpniu 2002 roku zmniejszyła się do zawrotnej 20% w porównaniu ze średnią za rok do tego – lub 11 procent w ujęciu rocznym. Trend nie został odwołany po.

na macedoński stal jest zwolniony z Ostatnią walkę amerykańskiego protekcjonizmu, ale nie tak i przemysłu włókienniczego. Europa ruszeniem produktów rolnych w kraju. Ludzie robią swoje skąpe i rozproszone życia, zaspokojenie potrzeb stale rozwijającego się międzynarodowego obecności lub zajmują się nielegalną działalnością. Piractwo własności intelektualnej, na przykład, uważa się, że wyjście V. 1% PKB.

prawie połowa ludności znajduje się poniżej granicy ubóstwa. Liczba przypadków dobrobytu wzrósł o 70% w latach 1994 i 2002. Obfite i trwałe wielostronnych i dwustronnych pożyczek, utrzymania пошатнувшейся gospodarki (i linia polityków углубляющейся kieszenie). Kraj cierpiał na przemian od powodzi i suszy. Został tylko jeden dzień deszcz w styczniu 2007 roku.

W szeroko reklamowany konferencji darczyńców po 2001 starcia, zobowiązania wyniósł aż 15% PKB. Następnie gubernator banku centralnego, Każde Trpski (obecnie zatrzymany za rolę w mętne interesy z udziałem zagranicznych kraju rezerwy walutowe), żwawo przewidział, że te łaski będą osłaniać ziejącą dziurę w bilansie płatniczym. i

w Macedonii i otrzymał 7,5% rezerwy złota byłej federacyjnej Jugosławii, którego stała się częścią. Na 700 milionów dolarów i jeden miliard dolarów, rezerwy walutowe są na bardzo wysokim poziomie. Macedonia niedawno postanowił przedterminowo spłacić swój dług 104 milionów dolarów Парижскому klubu wierzycieli.

jak MFW i bank Światowy, którzy zrobili wszystko, aby przeszkodzić w poprzednich ВМРО-ДПМНЕ rząd w ciągu ostatnich kilku miesięcy u władzy, obiecał szybkiego powrotu do swoich codziennych spraw. W dotychczas nieuchwytny kopii umowy, prawdopodobnie zostanie zakończona do końca roku. Światowy bank finansuje, mrożone w przypadku istotnego naruszenia swoich pisemnych umów z państwem, będzie działać ponownie. UE obiecał przeznaczyć środki na rozwój, jeśli nowy rząd występuje w “europejskim duchu”, czyli podlega dyktatu Brukseli.

w nowej administracji korzysta z okresem karencji ze związkami zawodowymi i międzynarodowymi wierzycielami. Strajki i demonstracje upośledzonych górników i nisko płatnego pracownicy kolei nie zanikła. Ale Macedonia przystąpiła do WTO w 2002 roku i w ten sposób będą zmuszeni otworzyć jeszcze bardziej niszczycielska konkurencji. Pracownicy emocji nieuchronnie powstawały ponownie w najbliższym czasie.

inwestycje zagraniczne w kraju, w tajemniczy sposób znika i woski – niektóre z nich wyprane pieniądze zainwestowane w legalne przedsięwzięcia. Rząd robi świetną robotę w tworzeniu wizerunku Macedonii jako BIZ (bezpośrednich inwestycji zagranicznych) przeznaczenia. Ale public relations i zarządzania postrzeganie musi towarzyszyć dużymi działaniami i nowy rząd, bardzo brakuje na konkretne kroki. On mówi, ale do tej pory nie chodzić na piechotę.

Rząd w celu przyciągnięcia zagranicznych inwestorów poprzez wprowadzenie niskich podatków może mieć odwrotny efekt: badania wyraźnie pokazują, że TNK mniej się martwić o podatkach i o funkcjonujących instytucji, to towar, który Macedonia nieodwracalnie mało. Ponadto, исчезающе niskie podatki rozpaczy sygnału i Macedonii naprawdę brzmi bardziej zdesperowany niż pewnie. Nikt nie chce kupić wiodącego banku w kraju, w ofercie. Wszedł tylko jeden oferent (Мобилком Austria) stawka dla trzeciego operatora Macedonii licencji operatora sieci.

kilka razy krajowe firmy z wykorzystaniem międzynarodowych frontach, zakład w lokalnych fabrykach, takich jak fabryka włókiennicza “Astibo”. Narodowego projektu karty płatniczej była жрала dwie puszki incestuously blisko do rządzącej partii ВМРО-ДПМНЕ.

ale są i prawdziwe inwestycje też. Narzędzie centrum stołecznej ogrzewanie została przejęta przez nieznanych francuskiej energetycznej strój, powiedział dyrektor generalny. Akcje firmy, świadczące usługi komunalne zostały wymienione w Ateńskiej giełdzie papierów wartościowych. Macedoński firma budowlana “granit” będzie budować drogi w Ukrainie, z której Macedonia cieszy się niezwykle ciepłe stosunki, w amerykański rozczarowaniu 59 mln usd). Kontroluje Johnson i inne ‘ Ein wiersz stref wolnego handlu i projekty infrastrukturalne (budowa wałów, linii kolejowych, dróg, rurociągów). Bardzo nadęty doliny Krzemowej “Wardar” położony jest w pracy.

na kontrowersyjne spisu ludności w pierwszych dwóch tygodniach stycznia 2002 roku, część “Ohrid umowy ramowej”, która zakończyła się wyniszczającej walki w zeszłym roku, przeprowadzono wystarczy. Liczenie pokazał, że albańczycy zrobić c. jedna czwarta ludności, a nie jedna trzecia, jak większość albańczyków, jakim nalegał.

ale z Kosowa niepodległości krosna przez granicę<ИМГ СРЦ="http://www.articlesfactory.com/pic/x.gif" ALT="tematyczne artykuły" border="0"/>, zbuntowanych albańczyków, prawdopodobnie po to, aby zmusić osłabionego Macedonii w tłumaczeniu to liczbowy rzeczywistość polityczną i gospodarczą potęgę. Macedończycy, prawdopodobnie będzie się oprzeć. Zachód zareaguje. Macedonia boryka się z ciepłej wiosny i upalnego lata.