LexaTrade – opinie o brokerze dla początkujących

Stawki prowizji i optymalne warunki to tylko niektóre z czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze brokera internetowego. Niektórzy przedsiębiorcy są skłonni płacić wyższe opłaty handlowe za nowoczesną platformę, inni uważają, że wielkość depozytu jest kluczowa. W tym artykule przedstawiamy przegląd jednego z najpopularniejszych obecnie brokerów – LexaTrade, który posiada bardzo dogodne warunki dla handlu, platformy i wielkości depozytów.

LexaTrade okresowo oferuje promocje i programy bonusowe na swojej stronie internetowej. Prowizje i opłaty pobierane przez LexaTrade różnią się w zależności od rodzaju rachunku i są porównywalne z innymi rachunkami przy obliczaniu całkowitej wartości transakcji dla głównych par walutowych, takich jak EUR/USD, a także poprzez różne plany taryfowe dla podmiotów realizujących transakcje o dużym wolumenie.

Dla dużych inwestorów, LexaTrade oferuje program Active Trader z pięcioma poziomami cen. Pierwszy poziom zaczyna się od typowych spreadów 1.2 pipsa na EUR/USD dla inwestorów z saldem co najmniej 25.000$. Spready są dodatkowo zmniejszane z każdym kolejnym poziomem, ponieważ inwestorzy przekraczają pewne miesięczne progi wolumenu obrotu (MTD).

Informacje o LexaTrade – jak inwestować?

LexaTrade łączy wiadomości ekonomiczne, analizę techniczną i narzędzia do automatycznego handlu w ramach platformy Advantage Trading i oferuje platformę MetaTrader (MT4) opracowaną przez MetaQuotes Software Corporation. W 2017 r. Informacje o LexaTrade wskazują także, że firma zintegrowała platformę graficzną TradingView pod marką Web Trading.

Zaawansowany handel jest dobrze zorganizowany z wieloma funkcjami wbudowanymi w konfigurowalny układ, który jest łatwy w nawigacji z wieloma zakładkami w każdym oknie. Nawigacja jest wygodna dzięki czystemu paskowi menu w górnym rzędzie z podkategoriami, który pozwala użytkownikom na łatwe przełączanie między narzędziami i dokonywanie ustawień. 

Opinie o LextaTrade mówią także, że narzędzia analizy technicznej są dostępne zarówno dla początkujących jak i doświadczonych traderów w module Advanced Trading desktop charting, w tym automatyczna analiza techniczna Autochartist, która skanuje rynki w poszukiwaniu ukończonych i pojawiających się formacji i pomysłów handlowych.

LexaTrade – oszukiwanie, czy godny zaufania broker?

Bardziej zaawansowani traderzy mogą rozwijać własne zautomatyzowane systemy transakcyjne z platformy Autochartist i wybierać spośród co najmniej 100 strategii dostępnych domyślnie. Advanced Trading zawiera również wiele wiadomości i opracowań, z aktualizacjami rynkowymi, komentarzami Forex Insider i codziennymi wiadomościami od firmy Reuters, a także kalendarz ekonomiczny z nadchodzącymi prognozami. LexaTrade obejmuje również badania publikowane na swojej stronie internetowej, osadzając treści bezpośrednio na platformie.

Użytkownicy czasem zastanawiają się, czy handel z tym brokerem jest bezpieczny. W sicie znaleźć można zapytania, czy LexaTrade oszukuje klientów. Firma dba o dobry wizerunek i stara się świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Co do samej platformy, traderzy mogą dokonać wielu zmian w domyślnym układzie platformy i zapisać swoje ustawienia w celu późniejszego dostępu w przypadku, gdy domyślna platforma nie odpowiada rozdzielczości lub preferencjom ekranu.

W 2017 r. LexaTrade zastąpiła swoją platformę internetową nową platformą o nazwie Web Trading, opartą na technologii TradingView, która łączy w sobie bardzo wiarygodne wykresy w interaktywnym interfejsie użytkownika i design.

Wreszcie, dobrą informacją o LexaTrade jest to, że broker wspiera osobiste aspiracje i zapewnia materiały szkoleniowe, analizy i przewodniki. Odbywa się to za pośrednictwem serii Markets Trading, która składa się z trzech sekcji, które pomagają stać się najlepszym inwestorem, różnym dla różnych poziomów zaawansowania. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele czynników, dla których LexaTrade zdobyła autorytatywną pozycję na rynku, a ponadto jest wielokrotnie uznawana przez różne publikacje i renomowane wydawnictwa.

LexaTrade – oszuści czy rzetelna firma?

Broker oczywiście podąża za nowoczesnymi trendami i oferuje swoim klientom możliwość automatycznego handlu. Opinie o LexaTrade potwierdzają, że broker współpracuje również z robotem handlowym Abi, który jest najbardziej popularnym programem wśród nowoczesnych traderów. Istnieje również dostęp do literatury szkoleniowej dla klientów. Wszyscy użytkownicy LexaTrade mogą zapoznać się z listą właściwości platformy transakcyjnej i odbyć kurs zarządzania ryzykiem. Jest to bardzo obiecujące podejście brokerów do przyciągania nowych przedsiębiorców. W końcu na stronie internetowej można znaleźć wszystko, co jest potrzebne do udanego handlu, czyli:

  • aktualny kalendarz wydarzeń gospodarczych,
  • list światowych wiadomości finansowych. 

Pozwala to graczowi zawsze pamiętać o ważnych wydarzeniach, które mają istotny wpływ na przebieg ceny aktywów. Zawsze będziemy w stanie wyjść z rynku na czas, aby nie angażować się w zbyt dużą zmienność. Dla bardziej aktywnych graczy, którzy nie boją się maksymalnego ryzyka, będzie to zaś szansa na poważne zwiększenie swojego kapitału.

LexaTrade – podsumowanie

Opinie handlowców na temat różnych firm z reguły różnią się od siebie. Jednakże, firma ta zebrała imponującą liczbę wiadomości z podziękowaniami na forach. Skąd zatem pytania, czy LexaTrade to oszuści? Pojedyncze negatywne reakcje są związane głównie z utratą pieniędzy w związku z wyborem strategii inwestycyjnej o wysokim ryzyku. Ale to już nie zależy od brokera. LexaTrade to nowoczesny broker pracujący na wydajnych terminalach handlowych. Zapewnia swoim klientom poważną bazę szkoleniową i profesjonalne prowadzenie konta. Na liście usług znajdują się nawet usługi VIP dla największych inwestorów, co charakteryzuje firmę jako organizację zorientowaną na zyski jej użytkowników. Rejestracja w systemie wiąże się z uzyskaniem bonusu startowego dla bardziej efektywnego handlu. Każdy nowy klient może także sprawdzić swoją siłę i umiejętności na koncie testowym i skorzystać z ustawień, aby wygodnie handlować na jednej z platform.