Jakie opinie mają inwestorzy o Tokenexus?
W Internecie można z łatwością znaleźć recenzje czegokolwiek dusza zapragnie. W większości przypadków są to podzielone zdania, więc odkryjemy jasną stronę danej usługi, jak i jej ciemną stronę. Jednakże, w tym przypadku udało znaleźć się tylko pozytywne opinie o Tokenexus, co bez wątpienia zaskakuje, ponieważ firma działa w branży, w której bardzo łatwo o jakikolwiek błąd.
W swoich opiniach o Tokenexus wielu klientów zachwala sprawność funkcjonowania platformy, przez co możemy rozumieć szybkość przetwarzania transakcji. Mimo że kantor nie podaje nam oficjalnych statystyk dotyczących liczby traderów działających na platformie, na podstawie komentarzy możemy stwierdzić, że firma nie narzeka na brak zainteresowania, ponieważ ilość ofert kupna/sprzedaży Bitcoina jest ogromna.
Najbardziej zachwalanym aspektem kantora jest poziom komisji, którą pobiera – za kupno kryptowaluty wynosi ona 4%, natomiast za sprzedaż sięga 6%. Dlaczego ten aspekt jest tak często uwzględniany w opiniach o Tokenexus? Z bardzo prostego powodu – prowizja u konkurencji jest zdecydowanie niższa, a oczywiście żaden z inwestorów nie chce przeznaczać dużej części swojego kapitału na prowizje.
Klienci zwracają uwagę również na politykę kantora dotyczącą kursów kryptowalut. Po pierwsze, kursy są zdecydowanie aktrakcyjniejsze niż u dużej części konkurencji. Po drugie, po przeprowadzeniu transakcji kursy walut są zamrożone przez pewien czas, aby inwestorzy uniknęli sytuacji, gdy ceny za walutę idą drastycznie w górę lub w dół.
Dla firmy ważna jest swoboda klientów na platformie, dlatego cały interface został zaprojektowany w przejrzysty sposób, aby zarówno doświadczeni, jak i początkujący traderzy nie czuli się zagubieni.
Podsumowując, klienci doceniają działalność firmy i pokazują swoją wdzięczność w opiniach o Tokenexus. W większym stopniu, w tej sekcji została omówiona inwestycyjna działalność kantora, czyli kursy, prowizja, ilość ofert. W następnych częściach zajmiemy się głównymi:
- Informacjami o Tokenexus
- Oszustami
- Krytyką przedsiębiorstwa.
Informacje o Tokenexus – to warto wiedzieć
Należy poruszyć temat struktury organizacyjnej firmy, ponieważ kantor Tokenexus należy do Odem House OÜ – estońska spółka z siedzibą w Tallinnie. Wartościową informacją o Tokenexus jest współpraca kantora z firmą ShapeShift, która zajmuje się handlem w Internecie (e-commerce) od 2014 roku. Omawiany kantor kryptowalut naprawdę dynamicznie się rozwija, dzięki czemu może poszerzać swoją ofertę poprzez wkraczanie do nowych krajów lub zwiększanie liczby dostępnych kryptowalut. Według informacji na stronie Tokenexus, kantor oferuje obecnie tylko dwie wirtualne waluty: Bitcoin oraz Etherum, lecz przy obecnym poziomie rozwoju istnieją założenia, aby osiągnąć aż 20 walut.
W celu rozpoczęcia swojej przygody z Tokenexus, potencjalny klient musi oczywiście się zarejestrować. Dobrą wiadomością jest fakt, że dany proces nie zabiera dużo czasu, ponieważ inwestor musi podać zaledwie podstawowe informacje, czyli email oraz numer telefonu. W tym momencie trzeba wspomnieć, że jest to pierwszy oraz podstawowy krok. Jeśli chcemy w pełni wykorzystywać możliwości platformy, należy poddać się bardziej szczegółowej weryfikacji, która została omówiona w dalszej części artykułu.
Tokenexus podaje nam do informacji, że klienci mogą korzystać z platformy również za pomocą darmowej aplikacji mobilnej – Online-Wallet, która jest dostępna w sklepie App Store oraz Google Play.
Polityka Tokenexus wobec oszustów
Ostatnimi czasy pojawiło się wiele przypadków oszustw na różnych platformach internetowych, dlatego w odpowiedzi na te ataki zostały wprowadzone pewne regulacje, które mają ograniczyć występowanie takich wydarzeń. Firma Tokenexus zobowiązała się do walki z oszustami, więc z polecenia Odem House OÜ została zaprezentowana:
- Polityka AML/CTF, czyli polityka przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
Według tej zasady, spółka zobowiązuje się do między innymi: kompleksowej ochrony danych klientów, kontrolowania i księgowania wszelkich transakcji przeprowadzanych na platformie, działania w zgodzie z polityką KYC (Know Your Customer). Ta zasada jest niezbędna w działalności Tokenexus, dlatego wszyscy klienci muszą poddać się weryfikacji i obowiązkowo muszą przejść ją pozytywnie. Głównymi wymaganiami polityki KYC są:
- Dostarczenie dokumentu potwierdzającego tożsamość
- Dostarczenie dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania
- Kopia karty kredytowej – bez ostatnich 6 cyfr oraz bez kodu CVV na odwrocie karty
Należy pamiętać, że podane procedury nie mają na celu wykorzystanie danych osobowych klienta przez Tokenexus, lecz zupełnie odwrotnie – firma stawia sobie za cel chronienie informacji o inwestorze, aby nie dostały się w obce ręce. Jeśli trader nie podda się weryfikacji, nie będzie mógł wypłacić potencjalnych zysków z konta.
Jaki związek ma Tokenexus z oszukiwaniem?
Na to pytanie można byłoby odpowiedzieć bardzo sprawnie i zwięźle, ponieważ najwidoczniej firma nie jest oskarżana o żadne fałszerstwa. W Internecie nie udało się odnaleźć jakichkolwiek skarg na temat kantora, co powinno pozytywnie oddziaływać na opinie o Tokenexus. Ta informacja o Tokenexus może naprawdę zaskakiwać, ponieważ w ostatnich latach pojawiło się mnóstwo platform, które zajmują się wyłudzaniem pieniędzy od swoich klientów – najczęściej są określane jako scam. Rozkwit takiej nielegalnej działalności miał miejsce w przeciągu ostatnich 5 lat, gdy cena za Bitcoina, czyli najpopularniejszą kryptowalutę, urosła do niebotycznych rozmiarów – od kilku set dolarów w 2015 roku do ponad 19 000 w 2017 roku, obecnie trzeba zapłacić ponad 10 000 dolarów. W wielu przedsiębiorstwach pojawiają się problemy z wypłatą pieniędzy, zmiana komisji na podstawie jakiegoś haczyka w umowie lub nagłe zmiany kursy kryptowalut, lecz na podstawie znalezionych informacji nie można stwierdzić, aby między Tokenexus a oszukiwaniem klientów był wspólny mianownik.