Hiszpania rynek nieruchomości Take a pokonując

spainfamily

Setki hoteli w Hiszpanii stoją nieuchronne zamknięcie na upadek British Travel Giant Thomas Cook, Szef hiszpańskiej Federacji hotelowej ostrzegł w poniedziałek.

“Są 500 Hotele, które mają zamiar zamknąć natychmiast ze względu na upadek Thomasa Cooka i sytuacja może się pogorszyć, jeśli rząd nie podejmuje natychmiastowych działań,” Juan Molas, szef Hiszpanii Konfederacji hoteli i zakwaterowania turystycznego, powiedział codziennej działalności firmy Cinco Dias.

A suma w niezapłaconych rachunków pozostawione przez upadek touroperacyjnego byłby znacznie wyższy niż początkowe szacunki 200 000 000 euro ($220 000 000), powiedział Molas, którego organizacja reprezentuje 15 000 przedsiębiorstw.

“To będzie o wiele więcej. Kwota tylko ośmiu łańcuchów jest bliska 100 000 000. “

Z tych hoteli stoi natychmiastowe zamknięcie, 100 były wyłącznie zależne od Thomasa Cooka, powiedział, podczas gdy reszta liczyć na firmy od 30 do 70 procent swoich klientów.

Jeden Hotel na Fuerteventurze, drugi co do wielkości z Wysp Kanaryjskich, niedawno przeszedł 20 000 000-euro Upgrade i teraz do czynienia z 700 pokoje “, które będą puste od października 7” i 200 pracowników byłoby zmuszony do odwołania.

Najgorsze hit są te na Wyspach Kanaryjskich i Balearów, gdzie 40 procent hoteli dotkniętych.

Przemysł zebrał plan awaryjny, który zostanie przedstawiony minister turystyki Reyes Maroto na następnym posiedzeniu zarządu turystyki hiszpańskiej w dniu 7 października, który będzie również dotyczyć pilnej kwestii połączeń lotniczych z Wyspami Kanaryjskimi.

Eksperci branżowi obawiają się, że wpływ może być jeszcze bardziej niszczycielski niż gdzie indziej, ponieważ ośrodek jest bardzo popularny jako cel zimowy wśród turystów z północnej Europy.

“Zajęty sezon zaczyna i Thomas Cook miał 30 procent pojemności powietrza,” Molas powiedział, wskazując zniknięcie pakietu turysta może wpływać na niektóre 1 300 000 miejsc lotniczych, z Teneryfie i Lanzarote szczególnie źle hit.

Wezwał rząd do skontaktowania się z RyanAir, jednym z niewielu przewoźników, że leci tam, aby zachęcić linie lotnicze budżetu “do ponownego rozważenia” planuje zamknąć cztery bazy w Hiszpanii, trzy z nich na Wyspach Kanaryjskich, mówiąc, że to “krytyczne”, że linie lotnicze utrzymują swoje loty.