Covid 10 Iskry Start Up Boom – Live Trading News

Amerykanów wytrzymuje słabą gospodarkę i wysokie bezrobocie z powodu pandemii koronawirusów tworzą start-upy w rekordowym tempie.

Napęd jest faworyzowany przez bardzo niskie stopy procentowe, banki, które są chętne do udzielania pożyczek i ludzi z pieniędzmi zaoszczędzonych – zarówno dlatego, że nikt już nie wychodzi, jak i z powodu pomocy stymulacyjnej rządu.

“To nie jest tak zaskakujące, jak mogłoby się wydawać”, powiedział John Dearie z Center for American Entrepreneurship. “Ludzie zaczynają nowe firmy, ponieważ stracili pracę. A ponieważ mają kapitał na rozpoczęcie tych firm.”

Około 1,6 miliona firm zostało utworzonych od lipca do września, co jest rekordem, według Census Bureau. Nigdy wcześniej w Ameryce nie pojawiło się więcej niż milion start-upów.

“Pandemia zdecydowanie wzbudziła zainteresowanie wśród młodych ludzi i dorosłych w celu uruchomienia nowych przedsiębiorstw. Uważamy, że powód jest bardzo prosty. Ludzie tracą pracę”, powiedział JD LaRock, szef Sieci Deksydak przedsiębiorczości, która działa w 12 krajach.

“A ludzie uznają, że świat się zmienia i że są nowe potrzeby”, powiedział.

Więc ludzie proponują koncepcje biznesowe, które wynikają z pandemii, lub wreszcie działając na pomysły biznesowe mieli przez długi czas, ale nigdy nie miał okazji lub zachęty do doprowadzenia do skutku, powiedział LaRock.

Tak jest w przypadku Leeland Lambert, 38, który w czerwcu został zwolniony jako dyrektor operacyjny dla non-profit centrum opieki dziennej i mieszka w Salt Lake City, Utah.

Bez krótkoterminowych perspektyw na nową pracę, stworzył osobistą firmę coachingową, którą od lat rozmyślał.

“Zawsze marzyłem o tym, aby pomóc ludziom stać się ich najlepszymi sobą”, powiedział Lambert AFP.

Lambert wrócił do szkoły na sześć miesięcy, aby wypolerować swoje umiejętności i nie wyklucza, że jego firma nie zacznie działać szybko.

– Dostawy wyglądają obiecująco –

Od początku pandemii, 22 milionów Amerykanów straciło pracę, ponieważ gospodarka w dużej mierze zamknięty miesięcy.

Połowa z nich pozostaje bez pracy, a 8,4 mln otrzymuje zasiłki dla bezrobotnych. A potem są tacy, którzy pracują, ale widzieli ich spadek dochodów drastycznie.

Podczas gdy niektóre sektory, takie jak hotelarstwo i turystyka, nadal cierpią, ludzie jedynym sposobem, aby zarabiać na życie w tych dniach jest rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Trudno jest wiedzieć, które sektory są świadkami takiego tworzenia miejsc pracy, ponieważ oficjalne dane nie wskazują na podział.

Ale Dearie powiedział, że wiele z nich powstaje w związku z pandemią, taką jak dostarczanie żywności za pośrednictwem usług takich jak Uber, która wymaga od swoich kierowców zakładania własnych firm.

Dostawa towarów zakupionych online – na przykład za pośrednictwem firm takich jak Amazon, która również wymaga od kierowców zakładania własnych firm – ma również świetlaną przyszłość, powiedział John Haltiwanger, który wykłada ekonomię na University of Maryland.

“Myślę, że to, co się dzieje w części jest to, że Covid-19 jest przyspieszenie trendów, które już trwają w gospodarce,” powiedział, takich jak sprzedaż detaliczna online, jak ludzie utknęli w domu.

“Niektóre z tego przejścia będą bardziej trwałe i przedsiębiorstw, które mogą pomóc ułatwić, myślę, że będzie dobrze”, powiedział.

Leave a Reply

Your email address will not be published.